Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Alfa Romeo 147, która już nie przyspiesza

Odróżnianie niecodziennego stanu silnika od jego samochodu nie jest dobrym objawem. Rzeczywiście, silnik jest główną częścią Twojego samochodu i wszelkie oznaki awarii muszą być natychmiast zauważone i musisz spróbować znaleźć przyczynę tego problemu. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której Twoja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza, czy pod górę, czy z góry, przygotowaliśmy ten artykuł, aby umożliwić Ci poznanie podstawy awarii. Aby to zrobić, dokonamy przeglądu większości czynników, które mogą usprawiedliwiać nieefektywne przyspieszanie Twojej Alfa Romeo 147.

Moja Alfa Romeo 147 nie przyspiesza już prawidłowo z powodu zapłonu:

Zacznijmy nasze podsumowanie przyczyny, które mogą spowodować, że Twoja Alfa Romeo 147 przestanie prawidłowo przyspieszać. Jedną z najczęstszych przyczyn jest to, że zapłon się psuje. Mówimy o zapłonie, ale możemy też uogólnić usterkę na ECU, który sam może przesłać złe dane, które zakłócą Twój zapłon. Może się wydawać, że Twoja Alfa Romeo 147 została zabezpieczona, nie wahaj się przyjrzeć tej treści, aby uzyskać więcej szczegółów. Aby sprawdzić, czy jeden z tych problemów nie jest przyczyną, dla której Twój samochód już nie przyspiesza, musisz przeprowadzić test Alfa Romeo 147 przez narzędzie diagnostyczne. Ponadto możesz zbadać stan cewek zapłonowych, jeśli masz ich kilka i jedna jest uszkodzona, może to wyjaśnić dziury przyspieszenia, które otrzymujesz, jeśli masz tylko jedną w normalnych okolicznościach, Twoja Alfa Romeo 147 nie powinna się uruchomić.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w mojej Alfie Romeo 147 ?

Moja Alfa Romeo 147 nie rozpędza się już płynnie z powodu wtryskiwaczy:

Skupmy się na problemie z wtryskiwaczami w Twojej Alfie Romeo 147. Jeśli masz wrażenie, że Twój pojazd pryska, że ​​traci moc, jest całkiem prawdopodobne, że z powodu awarii zła jakość paliwa co najmniej jeden z twoich wtryskiwaczy jest zatkany lub zatkany, który prowadzi do złej mieszanki paliwowo-powietrznej przesyłanej do silnika i w konsekwencji mechanicznie zakłóci jego normalną pracę, pamiętaj o zbadaniu stanu wtryskiwaczy. Jeśli w trakcie testu odkryjesz, że jeden z Twoich wtryskiwaczy przecieka w Twojej Alfie Romeo 147, nie wahaj się zapoznać się z naszą małą treścią, aby zakończyć tę usterkę.

Moja Alfa Romeo 147 nie rozpędza się już tak jak poprzednio z powodu linki akceleratora:

Innym prawdopodobnym powodem, dla którego Twój pojazd nie przyspiesza, niezależnie od tego, czy jedziesz, stoisz, jest gorący, zimny czy przyspieszasz, jest znaczne zużycie kabla akceleratora. Jeśli kabel akceleratora znajduje się w dużym stopniu zużycia, nie będzie się skutecznie poruszał w swojej powłoce i będzie generował utratę mocy, sprawdź stan zużycia.

Moja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza z powodu sprzęgła:

Jedna z klasycznych przyczyn Alfa Romeo 147 nie przyspiesza po wciśnięciu pedału gazulub nie posuwając się do przodu, oznacza to, że tarcza sprzęgła jest martwa. W rzeczywistości działanie sprzęgła polega na przekazywaniu mocy z silnika do skrzyni biegów, która następnie przekazuje ją na koła. Jeśli ta tarcza jest „gładka”, nie będziesz już w stanie przenieść tej mocy na koła i odkryjesz, że Twoja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza, a przynajmniej silnik może wzrosnąć, ale prędkość Twojego silnika pojazd będzie miał trudności ze wzrostem. Przejrzyj naszą zawartość dotyczącą sprzęgła, które ślizga się w Alfie Romeo 147, aby przetestować swoje i sprawdzić, czy to nie jest przyczyna awarii.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Alfie Romeo 147 ?

Czuję spadek mocy, gdy przyspieszam swoją Alfą Romeo 147 z powodu filtra paliwa:

Jeśli chodzi o filtr paliwa, mamy do czynienia z tym samym problemem, co zablokowane wtryskiwacze. Jeśli Twoja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza i masz wrażenie, że pryska lub masz krople podczas przyspieszania, możliwe, że filtr paliwa jest zapchany. Konsekwencją byłoby to, że cały układ dolotowy pracuje na biegu jałowym, a zatem silnikowi brakuje paliwa do prawidłowej pracy. Nie wahaj się go sprawdzać i zmieniać w razie potrzeby. Jeśli okaże się, że masz wrażenie, że Twój samochód sam jedzie na okrążeniach, przeczytaj tę treść, która powinna pomóc Ci zidentyfikować przyczynę.

Moja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza z powodu filtra cząstek stałych:

Ostatnie wyjaśnienie tego, że samochód nie przyspiesza, pochodzi z układu wydechowego. Dzisiejsze pojazdy wyposażone są w coraz więcej funkcji ograniczających emisję zanieczyszczeń, filtr cząstek stałych jest częścią tego planu. Niemniej jednak, w zależności od zastosowania, możliwe jest, że może się zatkać i zablokować. Szczególnie jeśli robisz krótkie wycieczki i potrafisz zamontować samochód w obrotach. W takim przypadku możliwe jest, że Twój filtr cząstek stałych zostanie zatkany i Twoja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza. Zbadaj to.

Moja Alfa Romeo 147 już nie przyspiesza z powodu przebitego węża:

Podsumowując, ostatni powód i oczywiście najmniej dokuczliwy dla Ciebie, możliwe jest, że jeden z Twoich przewodów dolotowych paliwa lub powietrza jest przebity lub pęknięty i powoduje to brak powietrza lub paliwa, co skończy się w aucie, które nie przyspiesza więcej, sprawdź pod maską, pracę silnika, stopień zużycia węży, uważaj, aby się nie poparzyć. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możliwe, że Twoja Alfa Romeo 147 nie będzie pracowała bezczynnie, w takim przypadku skonsultuj się z naszą treścią, aby dogłębnie poradzić sobie z dysfunkcją.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Alfy Romeo 147, spójrz na kategorię Alfa Romeo 147.

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Alfa Romeo 147
Ссылка на основную публикацию