Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

BMW i3, które już nie przyspiesza

Dostrzeżenie nieregularnego stanu silnika w jego samochodzie nie jest dobrym sygnałem. W rzeczywistości silnik jest główną częścią Twojego samochodu i każdy wskaźnik awarii musi zostać zauważony bezpośrednio i musisz znaleźć przyczynę tej usterki. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w okolicznościach, gdzie Twoje BMW i3 nie przyspiesza już ani pod górę, czy z góry, skompilowaliśmy tę stronę, aby pomóc Ci ustalić źródło niepowodzenia. Aby to zrobić, przeanalizujemy większość czynników, które mogą usprawiedliwiać nieprawidłowe przyspieszanie Twojego BMW i3.

Moje BMW i3 nie przyspiesza już prawidłowo z powodu zapłonu:

Zacznijmy nasze podsumowanie motywy, które mogą spowodować, że Twoje BMW i3 przestanie przyspieszać prawidłowo. Jednym z najczęstszych motywów jest to, że twój zapłon nie działa. Mówimy o zapłonie, ale możemy też rozszerzyć usterkę na ECU, który sam może wysyłać złe informacje, które wpłyną na twój zapłon. Może się zdarzyć, że Twoje BMW i3 zostało zabezpieczone, nie wahaj się przejrzeć tę zawartość, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, czy jeden z tych problemów nie jest powodem, dla którego Twój samochód już nie przyspiesza, musisz przeprowadzić test BMW i3 przez urządzenie diagnostyczne. Co więcej, możesz sprawdzić stan cewek zapłonowych, jeśli masz ich kilka, a jedna jest uszkodzona, może to wyjaśnić dziury przyspieszenia, które masz, jeśli po prostu masz jedną w normalnych warunkach, Twoje BMW i3 nie powinno się uruchomić.

Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory BMW i3 ?

Moje BMW i3 nie przyspiesza już płynnie z powodu wtryskiwaczy:

Zwróćmy uwagę na problem z wtryskiwaczami w Twoim BMW i3. Jeśli masz wrażenie, że Twój pojazd silnikowy pryska, że ​​traci moc, jest całkiem prawdopodobne, że z powodu zła jakość paliwa co najmniej jeden z twoich wtryskiwaczy jest zatkany lub zatkany, co powoduje złą mieszankę paliwowo-powietrzną trafiającą do silnika i w konsekwencji mechanicznie zaburza jego normalne osiągi, pamiętaj o sprawdzeniu stanu wtryskiwaczy. Jeśli podczas testu odkryjesz, że jeden z Twoich wtryskiwaczy przecieka w Twoim BMW i3, nie wahaj się przeczytać naszej małej treści, aby zakończyć ten problem.

Moje BMW i3 nie przyspiesza już tak jak poprzednio z powodu kabla akceleratora:

Innym prawdopodobnym uzasadnieniem tego, że Twój pojazd silnikowy już nie przyspiesza, niezależnie od tego, czy jedziesz, stoisz, jest gorący, zimny czy przyspieszasz, jest wyraźne zużycie kabla akceleratora. Jeśli linka akceleratora jest w znacznym stopniu zużyta, nie będzie się prawidłowo ślizgać w powłoce i spowoduje utratę mocy, sprawdź stan zużycia.

Moje BMW i3 już nie przyspiesza z powodu sprzęgła:

Jeden z podstawowych motywów BMW i3 nie przyspiesza po wciśnięciu pedału gazulub nie posuwając się do przodu, oznacza to, że tarcza sprzęgła jest przestarzała. Faktem jest, że proces sprzęgła polega na przeniesieniu mocy z silnika do skrzyni biegów, która następnie przeniesie ją na koła. Jeśli ta tarcza jest „gładka”, nie będziesz w stanie przenieść tej mocy na koła i przekonasz się, że Twoje BMW i3 już nie przyspiesza, a przynajmniej silnik może się rozkręcić, ale prędkość Twojego pojazdu mieć trudności z podnoszeniem. Przejrzyj nasze treści na temat sprzęgła, które ślizga się w BMW i3, aby przetestować swoje i sprawdzić, czy to nie jest przyczyna Twojej awarii.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło BMW i3, które pozostaje włączone

Podczas przyspieszania moim BMW i3 odczuwam utratę mocy z powodu filtra paliwa:

Jeśli chodzi o filtr paliwa, mamy do czynienia z podobnymi problemami, jak zablokowane wtryskiwacze. Jeśli Twoje BMW i3 już nie przyspiesza i masz wrażenie, że pryska lub masz krople podczas przyspieszania, możliwe, że filtr paliwa jest zatkany. Konsekwencją byłoby to, że cały układ dolotowy pracuje na biegu jałowym, a zatem silnikowi brakuje paliwa do prawidłowej pracy. Nie wahaj się go zbadać i w razie potrzeby zmienić. Jeśli masz wrażenie, że Twój samochód sam rośnie w obrotach, przejrzyj te treści, które pomogą Ci zidentyfikować wyzwalacz.

Moje BMW i3 już nie przyspiesza z powodu filtra cząstek stałych:

Ostatnie wyjaśnienie tego, że samochód nie przyspiesza, pochodzi z układu wydechowego. Dzisiejsze samochody są budowane z coraz większą liczbą funkcji ograniczających emisję zanieczyszczeń, filtr cząstek stałych jest częścią tego pakietu. Jednak w zależności od użytkowania możliwe jest, że może się zatkać i zablokować. Zwłaszcza jeśli robisz krótkie podróże i potrafisz zamontować samochód w obrotach. W takim przypadku możliwe jest, że Twój filtr cząstek stałych zostanie zatkany i Twoje BMW i3 nie będzie już przyspieszać. Sprawdź to.

Moje BMW i3 nie przyspiesza już z powodu przebitego węża:

Podsumowując, ostatnie uzasadnienie i niewątpliwie najmniej dokuczliwe dla Ciebie, możliwe jest, że jeden z Twoich węży dolotowych paliwa lub powietrza jest przebity lub pęknięty i powoduje to brak powietrza lub paliwa, co spowoduje, że samochód nie będzie przyspieszał więcej, sprawdź pod maską, pracę silnika, stopień zużycia węży, uważaj, aby się nie poparzyć. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możliwe, że Twoje BMW i3 nie będzie pracowało bezczynnie, w takim przypadku zapoznaj się z naszymi treściami, aby dogłębnie poradzić sobie z dysfunkcją.

Więcej wskazówek dotyczących BMW i3 znajdziesz w kategorii BMW i3.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w BMW i3, co mogę zrobić ?
Ссылка на основную публикацию