Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

BMW i3, które mają problemy na biegu jałowym

Jeśli martwisz się o swój pojazd silnikowy, trafiłeś na właściwą stronę internetową i tak, za pośrednictwem tej strony internetowej chcemy pomóc Ci w radzeniu sobie z małymi problemami, jakie może powodować Twoje BMW i3. Sprawdzimy teraz Twoje BMW i3, które nie pracuje prawidłowo , które mogą być prawie niewidoczne i czasami wskazują na awarię ważnych części, ale nie jest to problem, który może pozostać niezauważony. To bardzo ważne, abyś się tym zajął i postąpiłeś słusznie, zaczynając szukać rozwiązania problemu. Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw przyjrzymy się niektórym punktom, na które należy zwrócić uwagę w przypadku BMW i3, które nie pracują na biegu jałowym, a na końcu niektórym elementom, które mogą być przyczyną niepracującego BMW i3.

BMW i3, KTÓRE NIE BĘDZIE PRAWIDŁOWO NA BIEGU: ZAGROŻENIA I WSTĘPNE KONTROLE DO WYKONANIA

Na początek ważne jest, aby wiedzieć, że twoje BMW i3 iddle nie trzyma się prawidłowo , jeśli zostanie zakłócony, ryzykujesz przedwczesne uszkodzenie części pojazdu mechanicznego. Generalnie oczekuje się, że prędkość biegu jałowego Twojego BMW i3 powinna wynosić od 750 do 900 obr./min. Jeśli Twoje BMW i3 nie pracuje na biegu jałowym lub prędkość biegu jałowego jest niestabilna, można to zauważyć po umiarkowanych wahaniach prędkości biegu jałowego Twojego BMW i3 od 100 obr./min do prędkości biegu jałowego jednostki silnika.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło BMW i3, które pozostaje włączone

Przyjrzymy się teraz bliżej punktom kontrolnym, które należy ocenić, aby zorientować się, dlaczego Twoje BMW i3 nie stoi na biegu jałowym:

  • Problem elektroniczny: Niezależnie od tego, czy jest to problem z ECU, czy z czujnikiem, możesz mieć problem z jednostką silnika w swoim ECU, zbadaj go za pomocą narzędzia diagnostycznego, a jeśli tak, skoncentruj się na usterce elektrycznej, być może Twoje BMW i3 nie pracuje na biegu jałowym i jest spowodowane jedną z tych wad.
  • Analiza spalin: Jeśli zauważysz czarny dym, powinien to oznaczać problem ze spalaniem lub wlotem. Jeśli zauważysz białe opary, prawdopodobnie jest to spowodowane wodą wewnątrz cylindrów, uważaj na uszczelkę głowicy!
  • Badanie bloku silnika: Upewnij się, że dobrze sprawdziłeś wszystkie węże w swoim BMW i3, złącza elektryczne, czujniki, bardzo łatwy otwór w wężu lub odłączony kabel może być przyczyną twoich komplikacji.

BMW i3, KTÓRE NIE BĘDZIE BEZCZYNNIE: ELEMENTY, KTÓRE MOGĄ TO POWODOWAĆ

W tej sekcji omówimy teraz części, dzięki którym Twoje BMW i3 może pracować w zwolnionym tempie. Najpierw skoncentrujemy się na obawach związanych z elektrycznym pochodzeniem, a następnie na tych związanych z dopuszczeniem Twojego BMW i3.

BMW i3 NA BIEGU JAŁOWYM NIESTABILNA Z POWODU AWARII ELEKTRYCZNEJ

  • Jedną z najczęstszych przyczyn, dla których Twoje BMW i3 nie będzie pracować na biegu jałowym, jest uszkodzenie, zabrudzenie lub po prostu złe podłączenie jednego z czujników do zasilania. Oto lista najważniejszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić, jeśli kiedykolwiek wystąpiła usterka na ECU. Sprawdź czujnik temperatury, przepływomierz powietrza i sondy lambda (w sumie 2).
  • Problem z czujnikiem: Podobnie jak w przypadku czujników, jest więcej niż prawdopodobne, że bardzo łatwo uszkodzony czujnik jest przyczyną twojego biegu jałowego, który nie pasuje do BMW i3. W konsekwencji sprawdź czujnik wałka rozrządu i górny czujnik martwego punktu.
  • Kłopoty z ECU: Wreszcie, Twój ECU może być przyczyną Twoich problemów z Twoim BMW i3. Może to być spowodowane usterką elektryczną lub problemem z oprogramowaniem, w każdym razie udaj się do warsztatu w celu przeprogramowania lub sprawdzenia połączeń.
  • Sprawdź alternator, który, jeśli jest słaby, może być przyczyną problemu.
Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w BMW i3 ?

BMW i3 Zwolniło NIESTABILNIE Z POWODU WLOTU

Wreszcie, na tej stronie internetowej znajdują się możliwe motywy, dla których Twoje BMW i3 nie nadąża w trybie bezczynności, spowodowane problemami z wlotem.

  • Problem z wlotem paliwa: Twoja pompa wtrysku paliwa lub wtryskiwacze mogą być zatkane. Sprawdź również swoje czujniki ciśnienia, które są podstawowym motywem tego typu problemów w BMW i3.
  • Problem z korpusem przepustnicy: Mimo to, zwykle spotykany w silnikach benzynowych, korpus przepustnicy może być przyczyną, że BMW i3 nie pracuje na biegu jałowym, spróbuj to sprawdzić.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW i3, przejdź do naszej kategorii BMW i3.

Ссылка на основную публикацию