Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

BMW i3, KTÓRY PRZECHODZI w tryb awaryjny

Czy masz poczucie spadku mocy bez uzasadnionego powodu, a wszystko to dzieje się w nieprzewidywalny lub zwyczajny sposób? Może to dlatego, że twoja BMW i3 przechodzi w tryb awaryjny . Faktem jest, że tryb bezpieczeństwa można aktywować w pojeździe silnikowym z wielu powodów, a aktywacja tego trybu ustawi zachowanie silnika, co czasami prowadzi do chwilowej lub nieodwracalnej utraty mocy z Twojego BMW i3, dopóki nie rozwiążesz problemu . Nasi redaktorzy chcieli stworzyć ten przewodnik, abyś mógł rozwiązać tę sprawę, która jest bardzo wstydliwa i może być niebezpieczna dla Ciebie i reszty kierowców. Aby rozwiązać te problemy, skupimy się na trybie awaryjnym Twojego BMW i3. A po drugie, jakie są powody, dla których Twoje BMW i3 przechodzi w tryb bezpieczeństwa?

BMW i3, KTÓRY PRZECHODZI W tryb awaryjny: CO TO JEST?

Zacznijmy naszą stronę z treścią od definicja Twojego BMW i3, które przechodzi w tryb awaryjny . Najprawdopodobniej nie będziesz miał żadnych informacji o tym, że ten tryb został włączony i po prostu doświadczysz konsekwencji. Zwykle wskazówki dotyczące trybu bezpieczeństwa w Twoim BMW i3 są takie, że zauważysz zauważalną utratę mocy, nie powinieneś mieć możliwości przekraczania 3000 obr/min, co sprawia, że ​​korzystanie z Twojego BMW i3 jest bardziej niż skomplikowane. Oprócz utraty mocy możesz mieć bursztynową lampkę ostrzegawczą na prędkościomierzu, która pojawi się na desce rozdzielczej, aby zasugerować, abyś udał się do mechanika samochodowego, aby jak najszybciej rozwiązać problem. W rzeczywistości, za pośrednictwem ECU Twojego pojazdu i różnych czujników, które stale monitorują proces Twojego zespołu silnikowego, Twoje BMW i3, które idzie do bezpieczeństwa, jest w rzeczywistości rodzajem elektronicznego kołnierza Twojego zespołu silnikowego. Z drugiej strony trzeba do tego poważnie podejść dosyć szybko bo najprawdopodobniej kryje się w nim obawa z którą trzeba się uporać jednak konkretnie z czasem pewne elementy takie jak zawór EGR, katalizator czy filtr cząstek stałych ulegną zapchaniu i starzeje się znacznie szybciej. W niektórych sytuacjach samo wyłączenie i ponowne włączenie BMW i3 wystarczy, aby wyłączyć tryb bezpieczeństwa, w innych sytuacjach należy rozwiązać pierwotny problem, aby powrócić do normalnych czynności.

Weiterlesen:
Moje BMW i3 ciągnie w lewo, co robić ?

Dlaczego moje BMW i3 przechodzi w tryb awaryjny?

Teraz przedstawimy powody, dla których Twoje BMW i3 jest w trybie awaryjnym. Przede wszystkim możesz łatwo sprawdzić, czy tak jest, używając wtyczki diagnostycznej i BMW i3 odczytując kody usterek Twojego BMW i3. Zapraszamy do zapoznania się z naszą konkretną stroną z treścią, która nauczy Cię, jak korzystać z tych narzędzi i samodzielnie tłumaczyć kody usterek Twojego BMW i3. Powinieneś odkryć kod błędu wyświetlany z powodu elementu zespołu silnika. W zależności od wykończenia pojazdu silnikowego komputer pokładowy poinformuje Cię również, że jesteś w trybie bezpieczeństwa. Zobaczymy wtedy większość części, dzięki którym Twoje BMW i3 będzie bezpieczne.

  • Turbo: Uszkodzona turbosprężarka automatycznie powiadomi komputer i zapewni bezpieczeństwo pojazdu.
  • Zawór EGR: Jeśli Twój samochód jest kiedykolwiek używany w bardzo cichy sposób lub po prostu podczas krótkich podróży z małą prędkością, od czasu do czasu zatka się i spowoduje włączenie trybu bezpieczeństwa.
  • Filtr cząstek: Część słynąca z problemów, które powoduje, w przypadku zapchania PAP, zostaniesz poddany wyłączeniu bezpieczeństwa swojego BMW i3 tylko dlatego, że Twój silnik nie będzie w stanie prawidłowo odprowadzić spalin.
  • Przepływomierz: Wreszcie, przepływomierz to ostatnia ze znanych przyczyn bezpieczeństwa BMW i3. W rzeczywistości, jeśli nie zarządza prawidłowo mieszanką paliwowo-powietrzną, Twój ECU natychmiast rozpozna problem.

Jeśli masz inne obawy lub pytania dotyczące Twojego pojazdu silnikowego, z pewnością znajdziesz rozwiązanie w naszym przewodniku BMW i3.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW i3, skonsultuj się z naszą kategorią BMW i3.

Ссылка на основную публикацию