Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena wymiany amortyzatora do Ford Edge ?

Serwis samochodowy to spory budżet i choć wszyscy wiemy, że jest ważny, rzadko kiedy tracimy setki euro na wymianę zużytych części. Jednym z nich są amortyzatory samochodowe. W tym artykule pomożemy Ci się dowiedzieć w jakiej cenie wymienić amortyzatory w Ford Edge? Aby to osiągnąć, najpierw postaramy się oświecić najlepszy czas na ich wymianę, następnie, ile kosztuje wymiana amortyzatorów w jego Ford Edge, a na koniec, jak je wymienić.

Kiedy wymienić amortyzatory w jego Ford Edge?

Przed podaniem cena amortyzatora w Ford Edge , szybko wyjaśnimy, kiedy najlepiej je wymienić. Trzeba wiedzieć, że amortyzatory zużywają się na części samochodowe i w zależności od użytkowania pojazdu, zużywają się one mniej lub bardziej szybko. Ogólnie szacuje się, że żywotność amortyzatorów Ford Edge wynosi 80 000 km. Niemniej jednak niektóre problemy mogą spowodować, że wcześniej je wymienisz. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat idealnego czasu na wykonanie tej usługi, przygotowaliśmy specjalny artykuł wyjaśniający, kiedy należy wymienić amortyzatory w Ford Edge, nie wahaj się zasięgnąć porady.

Jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Twoim Ford Edge?

W tym drugim komponencie w końcu porozmawiamy o punkcie, który z pewnością przyciąga Cię do tego artykułu, jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Ford Edge? Trzeba wiedzieć, że budżet na wymianę amortyzatorów może się znacznie różnić. W rzeczywistości istnieje ogromna liczba warsztatów, które stosują różne ceny robocizny, a wykonanie tej rutynowej czynności serwisowej zajmie mniej lub więcej czasu. Co więcej, w ofercie jest ogromny wybór markowych i generycznych części, a ceny również bardzo się różnią. W końcu seria Twojego Ford Edge może różnić się jakością oryginalnych amortyzatorów, które posiadasz w swoim samochodzie, w rzeczywistości modele sportowe są wyposażone w mocniejsze amortyzatory dla lepszej przyczepności, które kosztują więcej przy zakupie. Niemniej jednak postaramy się dać Ci wyobrażenie budżet potrzebny na wymianę amortyzatorów Twojego Ford Edge . Uważamy, że w przypadku samochodu klasy podstawowej cena części i robocizny wyniesie około 450-600 euro, w przypadku bardziej zaawansowanej serii lub nowszego Ford Edge trzeba będzie wziąć pod uwagę budżet bliski 1000 euro . W końcu, w przypadku sportowego Ford Edge lub z górnej półki, wysokiej jakości zawieszenia będą kosztować więcej i możliwe, że cena ich wymiany sięgnie 1500 euro .

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Ford Edge, które pozostaje włączone

Jak wymienić amortyzatory w Ford Edge?

Aby zakończyć nasz artykuł, szybko wyjaśnimy, jak wymienić amortyzatory w Ford Edge, pozwoli ci to dowiedzieć się, dlaczego budżet na ich zmianę jest tak niezbędny. Ta interwencja może być niebezpieczna ze względu na sprężyny amortyzatorów, nie powinna być wykonywana bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności. Niemniej jednak, oto główne etapy interwencji:

  • Stawianie samochodu na stojakach lub na pokładzie…
  • Zdejmij koła wymagane do uzyskania dostępu do amortyzatorów.
  • Zdejmij głowicę amortyzatora z maski.
  • W tym celu użyj dwóch dostarczonych śrub, aby odłączyć dolną część amortyzatora od stabilizatora.
  • Wyciągnij rozpórkę.
  • Użyj kompresora zawieszenia, aby wepchnąć sprężynę, a następnie zwolnij ją ponownie.
  • Zmień to na nowy amortyzator
  • Ponownie zamontuj cały zespół, myśląc o zmianie ogranicznika zawieszenia, na który silnie wpływają drgania drogowe

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Ford Edge, przejdź do naszej kategorii Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию