Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena wymiany amortyzatora do Ford Rangera ?

Konserwacja pojazdów to bardzo ważny budżet i chociaż wszyscy wiemy, że jest to konieczne, rzadko kiedy wydajemy setki euro na wymianę zużytych części. Jednym z nich są amortyzatory pojazdu mechanicznego. W tym artykule pomożemy Ci się dowiedzieć w jakiej cenie wymienić amortyzatory w Ford Ranger? Aby to osiągnąć, najpierw postaramy się oświecić najlepszy czas na ich wymianę, następnie, ile kosztuje wymiana amortyzatorów w Ford Ranger, a na koniec, jak je wymienić.

Kiedy wymieniać amortyzatory w swoim Ford Ranger?

Przed podaniem cena amortyzatora w Ford Ranger , dość szybko opiszemy Ci najlepszy czas na ich zmianę. Ważne jest, aby wiedzieć, że amortyzatory zużywają się części samochodowych i w zależności od użytkowania pojazdu, zużywają się one mniej lub bardziej szybko. Ogólnie rzecz biorąc, szacuje się, że żywotność amortyzatorów Ford Rangera wynosi 80 000 km. Niemniej jednak niektóre anomalie mogą spowodować, że zmienisz je szybciej. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat idealnego czasu na tę interwencję, przygotowaliśmy konkretną treść, aby wyjaśnić, kiedy należy wymienić amortyzatory w Ford Ranger, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć u niego porady.

Jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Twoim Ford Ranger?

W tej drugiej części wreszcie zajmiemy się kwestią, która niewątpliwie przyciąga Cię do tych treści, jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Ford Ranger? Ważne jest, aby wiedzieć, że budżet na wymianę amortyzatorów może się znacznie różnić. Rzeczywiście, istnieje ogromna liczba warsztatów, które stosują różne ceny robocizny, a wykonanie tej rutynowej czynności zajmie mniej lub więcej czasu. Ponadto w ofercie jest ogromny wybór markowych i generycznych części, a ceny również bardzo się różnią. Wreszcie, seria Twojego Ford Rangera może różnić się jakością oryginalnych amortyzatorów, które posiadasz w swoim pojeździe silnikowym, w rzeczywistości modele sportowe są wyposażone w mocniejsze amortyzatory dla lepszej przyczepności, które kosztują więcej przy zakupie. Niemniej jednak postaramy się dać Ci wyobrażenie budżet potrzebny na wymianę amortyzatorów Twojego Ford Rangera . Uważamy, że w przypadku podstawowego pojazdu silnikowego cena części i robocizny wyniesie około 450-600 euro, w przypadku bardziej ekskluzywnej serii lub nowszego Ford Rangera należy wziąć pod uwagę budżet bliski 1000 euro . Wreszcie, w przypadku Ford Rangera sportowego lub z najwyższej półki, wysokiej jakości zawieszenia będą kosztować więcej i możliwe, że cena ich wymiany osiągnie 1500 euro .

Weiterlesen:
Dlaczego mój Ford Ranger pachnie spalonym plastikiem?

Jak wymienić amortyzatory w Ford Ranger?

Aby zakończyć naszą treść, dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić amortyzatory w Ford Ranger, pozwoli ci to zrozumieć, dlaczego budżet na ich wymianę jest tak ważny. Ta interwencja może być niebezpieczna ze względu na sprężyny amortyzatorów, nie powinna być wykonywana, jeśli nie masz narzędzi i umiejętności. Niemniej jednak, oto główne etapy interwencji:

  • Postawienie samochodu na stojakach lub na pokładzie…
  • Zdejmij koła niezbędne do uzyskania dostępu do amortyzatorów.
  • Zdejmij głowicę amortyzatora z maski.
  • W tym celu użyj dwóch dostarczonych śrub, aby odłączyć dolną część amortyzatora od stabilizatora.
  • Wyciągnij rozpórkę.
  • Użyj kompresora zawieszenia, aby wepchnąć sprężynę, a następnie zwolnij ją ponownie.
  • Wymień go na nowy amortyzator
  • Ponownie zamontuj cały zespół, myśląc o zmianie ogranicznika zawieszenia, na który silnie wpływają drgania drogowe

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Rangera, przejdź do naszej kategorii Ford Ranger.

Ссылка на основную публикацию