Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena wymiany amortyzatora do Volkswagena Golfa ?

Serwis samochodowy to spory budżet i chociaż wszyscy wiemy, że jest niezbędny, prawie nigdy nie jesteśmy zadowoleni z wydania setek euro na wymianę zużytych części. Jednym z nich są amortyzatory pojazdu mechanicznego. W tym artykule pomożemy Ci się dowiedzieć w jakiej cenie wymienić amortyzatory w Volkswagenie Golfie? W tym celu najpierw postaramy się oświecić najlepszy czas na ich wymianę, następnie, ile kosztuje wymiana amortyzatorów w Volkswagenie Golfie, a na końcu, jak je wymienić.

Kiedy wymieniać amortyzatory w Volkswagenie Golfie?

Przed podaniem cena amortyzatora w Volkswagenie Golfie , dość szybko wyjaśnimy, kiedy najlepiej je zmienić. Trzeba wiedzieć, że amortyzatory zużywają się na części samochodowe i w zależności od tego, w jaki sposób korzystasz z samochodu, zużywają się one mniej lub bardziej szybko. Oczekuje się, że w wielu przypadkach żywotność amortyzatorów Volkswagena Golfa wyniesie 80 000 km. Jednak niektóre anomalie mogą spowodować, że zmienisz je wcześniej. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat idealnego czasu na wykonanie tego zadania, przygotowaliśmy specjalny artykuł wyjaśniający, kiedy należy wymienić amortyzatory w Volkswagenie Golfie, nie wahaj się z nim zapoznać.

Jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Twoim Volkswagenie Golfie?

W tym drugim komponencie zajmiemy się wreszcie punktem, który z pewnością przyciąga Cię do tego artykułu, jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Volkswagenie Golfie? Trzeba wiedzieć, że budżet na wymianę amortyzatorów może się znacznie wahać. Rzeczywiście, istnieje ogromna liczba warsztatów, które stosują różne ceny robocizny, a przeprowadzenie tej rutynowej czynności serwisowej zajmie mniej lub więcej czasu. Co więcej, w ofercie jest ogromny wybór markowych i generycznych części, a ceny również bardzo się różnią. Wreszcie, seria Twojego Volkswagena Golfa może różnić się jakością oryginalnych amortyzatorów, które posiadasz w swoim pojeździe silnikowym. W rzeczywistości modele sportowe są wyposażone w mocniejsze amortyzatory dla lepszej przyczepności, które kosztują więcej przy zakupie. Jednak postaramy się dać Ci wyobrażenie budżet potrzebny na wymianę amortyzatorów Twojego Volkswagena Golfa . Uważamy, że w przypadku podstawowego pojazdu silnikowego cena części i robocizny wyniesie około 450-600 euro, w przypadku bardziej ekskluzywnej serii lub nowocześniejszego Volkswagena Golfa trzeba będzie wziąć pod uwagę budżet bliski 1000 euro . Wreszcie, w przypadku Volkswagena Golfa sportowego lub z górnej półki, wysokiej jakości zawieszenia będą kosztować więcej i możliwe, że cena ich wymiany sięgnie 1500 euro .

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 6?

Jak wymienić amortyzatory w Volkswagenie Golfie?

Aby zakończyć nasz artykuł, dość szybko wyjaśnimy, jak wymienić amortyzatory w Volkswagenie Golfie, pozwoli to zorientować się, dlaczego budżet na ich wymianę jest tak niezbędny. Ta interwencja może być niebezpieczna ze względu na sprężyny amortyzatorów, nie powinna być wykonywana, chyba że masz sprzęt i umiejętności. Oto jednak główne etapy interwencji:

  • Postawienie samochodu na stojakach lub na pokładzie…
  • Zdejmij koła niezbędne do uzyskania dostępu do amortyzatorów.
  • Zdejmij głowicę amortyzatora z maski.
  • W tym celu użyj dwóch dostarczonych śrub, aby odłączyć dolną część amortyzatora od stabilizatora.
  • Wyciągnij rozpórkę.
  • Użyj kompresora zawieszenia, aby wepchnąć sprężynę, a następnie zwolnij ją ponownie.
  • Wymień go na nowy amortyzator
  • Ponownie zamontuj cały montaż myśląc o zmianie zawieszenia, którego pozbycie się jest mocno uszkodzone przez drgania drogowe

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию