Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena wymiany amortyzatora do Volvo XC60 ?

Serwis pojazdu to spory budżet, a mimo to wszyscy wiemy, że jest konieczny, rzadko kiedy tracimy setki euro na wymianę zużytych części samochodowych. Jednym z nich są amortyzatory pojazdu mechanicznego. A my dzisiaj pomożemy Ci zidentyfikować w jakiej cenie wymienić amortyzatory w Volvo XC60? Aby to zrobić, najpierw postaramy się oświecić najlepszy czas na ich wymianę, następnie, ile kosztuje wymiana amortyzatorów w Volvo XC60, a na koniec, jak je zmienić.

Kiedy wymieniać amortyzatory w Volvo XC60?

Przed podaniem cena amortyzatora w Volvo XC60 , szybko wyjaśnimy, kiedy najlepiej je zmienić. Ważne jest, aby wiedzieć, że amortyzatory zużywają się i w zależności od użytkowania samochodu zużywają się one mniej lub bardziej szybko. Ogólnie szacuje się, że amortyzatory Volvo XC60 mają zasięg 80 000 km. Jednak niektóre problemy mogą spowodować, że zmienisz je szybciej. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat idealnego czasu na wykonanie tej usługi, przygotowaliśmy specjalną stronę z treścią, która pokazuje, kiedy należy wymienić amortyzatory w Volvo XC60, nie zastanawiaj się dwa razy, aby się z nią zapoznać.

Jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Twoim Volvo XC60?

W tej drugiej części ostatecznie zajmiemy się punktem, który niewątpliwie przyciąga Cię na tę stronę z treścią, jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Volvo XC60? Ważne jest, aby wiedzieć, że budżet na wymianę amortyzatorów może się znacznie wahać. Oczywiście istnieje ogromna liczba warsztatów, które stosują różne ceny robocizny, a wykonanie tej czynności konserwacyjnej zajmie mniej lub więcej czasu. Co więcej, w ofercie jest ogromny wybór markowych i generycznych części samochodowych, a ceny również bardzo się różnią. W końcu seria Twojego Volvo XC60 może różnić się jakością oryginalnych amortyzatorów, które masz w pojeździe silnikowym, w rzeczywistości modele sportowe są zbudowane z twardszymi amortyzatorami dla lepszej przyczepności, które kosztują więcej przy zakupie . Jednak postaramy się dać Ci wyobrażenie budżet potrzebny na wymianę amortyzatorów w Twoim Volvo XC60 . Uważamy, że w przypadku pojazdu silnikowego klasy podstawowej cena części samochodowych i robocizny wyniesie około 450-600 euro, w przypadku bardziej ekskluzywnej serii lub bardziej nowoczesnego Volvo XC60 trzeba będzie wziąć pod uwagę budżet bliski 1000 euro . W końcu, w przypadku sportowego Volvo XC60 lub z najwyższej półki, wysokiej jakości zawieszenia będą kosztować więcej i możliwe, że cena ich wymiany osiągnie 1500 euro .

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Volvo XC60?

Jak wymienić amortyzatory w Volvo XC60?

Aby zakończyć naszą stronę z treścią, szybko pokażemy, jak wymienić amortyzatory w Volvo XC60, dzięki czemu zrozumiesz, dlaczego budżet na ich zmianę jest tak ważny. Ta interwencja może być niebezpieczna ze względu na sprężyny amortyzatorów, nie powinna być wykonywana bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy. Oto jednak główne etapy interwencji:

  • Stawianie samochodu na stojakach lub na pokładzie…
  • Zdejmij koła niezbędne do uzyskania dostępu do amortyzatorów.
  • Zdejmij głowicę amortyzatora z maski.
  • W tym celu użyj dwóch dostarczonych śrub, aby odłączyć dolną część amortyzatora od stabilizatora.
  • Wyciągnij rozpórkę.
  • Użyj kompresora zawieszenia, aby wepchnąć sprężynę, a następnie zwolnij ją ponownie.
  • Wymień go na nowy amortyzator
  • Ponownie zamontuj cały montaż myśląc o zmianie zawieszenia, którego pozbycie się jest mocno uszkodzone przez drgania drogowe

.

Więcej wskazówek dotyczących Volvo XC60 znajdziesz w kategorii Volvo XC60.

Ссылка на основную публикацию