Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Golfa ?

Dbanie o samochód jest ważne, jeśli chcesz cieszyć się przyjemną jazdą, sprzedać go po uczciwej cenie lub uniknąć ogromnych nieoczekiwanych wydatków. Niektóre z tych rutynowych czynności serwisowych są nieuniknione, takie jak konserwacja hamulców, i po prostu zobaczymy w jakiej cenie wymienić tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie . Nawet jeśli trudno Ci podać dokładną cenę, najpierw wyjaśnimy funkcję tarcz hamulcowych samochodu, następnie szacunkową cenę wymiany tarcz hamulcowych Twojego Volkswagena Golfa, a na końcu, dlaczego i kiedy wymienić jego dyski.

Funkcja tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa

Zanim zobaczymy koszt wymiany tarcz hamulcowych w Twoim Volkswagenie Golfie, wyjaśnimy, jaka jest ich rola. Stanowią integralną część Twojego układu hamulcowego i zapewniają bezpieczeństwo na drodze. Ten element hamulcowy jest materiałem eksploatacyjnym, tę część należy wymienić w zależności od sposobu użytkowania Twojego Volkswagena Golfa. Istnieją dwa specyficzne układy hamulcowe, hamulce bębnowe, które będą rodzajem kół, wewnątrz których klocki będą dociskane do ścian, aby spowolnić samochód, często wyposażony w stare samochody lub na tylne koła, ponieważ mają mniejszą siłę hamowania. Płyty, jak sama nazwa wskazuje, są jak grube metalowe tarcze, które zostaną ściśnięte przez klocki hamulcowe, aby zatrzymać Twojego Volkswagena Golfa . Z biegiem czasu i tarciem grubość tarcz będzie się zmniejszać i będą one słabsze.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Volkswagen Golf 7, co robić ?

Cena wymiany tarcz hamulcowych w Volkswagenie Golfie

Przejdziemy teraz do części, która prawie na pewno najbardziej Cię interesuje. Ile kosztuje wymiana tarcz hamulcowych w Volkswagenie Golfie? Ważne jest, aby wiedzieć, że tarcze hamulcowe są sprzedawane w parach, generalnie Twój samochód będzie zbudowany z nimi z przodu, a nie automatycznie z tyłu. Ponieważ 70% siły hamowania samochodu koncentruje się na przedniej części samochodu, ważne jest, aby były one w dobrych warunkach roboczych. Wyjaśnimy Ci różne dostępne możliwości zmienić tarcze hamulcowe Twojego Volkswagena Golfa i różne ceny tych rozwiązań , tutaj są:

  • Pierwsze rozwiązanie jest właściwie najbardziej kosztowne, jeśli miałeś już do czynienia z garażem marki swojego Volkswagena Golfa powinieneś wiedzieć, że usługi są stale znacznie droższe. Gwarantujemy Państwu fachową wiedzę, która nie jest stale dostępna i która w żadnym wypadku nie jest konieczna w przypadku wielu usług, takich jak wymiana tarczy hamulcowej. Jednak wymiana tarcz hamulcowych Twojego Volkswagena Golfa u producenta kosztuje od 250 i 350 euro w zależności od wykończenia Twojego samochodu.
  • Do uzupełnienia centrum samochodowe lub niezależny garaż to środek coraz bardziej doceniany przez właścicieli samochodów, dla niektórych pozwala zachować gwarancję Twojego Volkswagena Golfa przy jednoczesnym ograniczeniu rachunku. Oczekuje się, że wymiana tarcz hamulcowych Volkswagena Golfa w tego typu warsztacie to ok. 150 do 250 euro.
  • Wreszcie istnieje możliwość samodzielnej wymiany tarcz hamulcowych , przy pewnym know-how procedura nie jest zbyt skomplikowana, a samouczki można znaleźć w Internecie. Aby to zrobić, musisz tylko kupić część. Jeśli kupisz go w sklepie, dostaniesz go za 50/60 euro i 30/4 przy zakupie online.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Volkswagen Golf 2 ?

Dlaczego i kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w jego Volkswagenie Golfie?

Jak ujawniliśmy we wstępie, tarcze hamulcowe w Twoim Volkswagenie Golfie to zużyte części samochodowe. Oczekuje się, że tarcze hamulcowe mają żywotność 80 000 do 110 000 km w zależności od przeznaczenia (na przykład autostrada lub miasto). Na koniec pewne znaki informują o konieczności wymiany tarcz hamulcowych w Twoim Volkswagenie Golfie:

  • Silne piszczenie podczas hamowania, sprawdź poziom płynu hamulcowego w Twoim Volkswagenie Golfie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę treści na ten temat.
  • Silne wibracje pedału hamulca podczas hamowania.
  • Duże zadrapania lub plamy na tarczach hamulcowych

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию