Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cena zamiennika amortyzatora do Mini Countryman ?

Serwis pojazdów to spory budżet i chociaż wszyscy wiemy, że jest niezbędny, rzadko kiedy tracimy setki euro na wymianę zużytych części. Jednym z nich są amortyzatory pojazdu mechanicznego. W tym artykule pomożemy Ci się dowiedzieć w jakiej cenie wymienić amortyzatory w Mini Countryman? Aby to osiągnąć, najpierw postaramy się wyjaśnić, kiedy najlepiej je wymienić, następnie ile kosztuje wymiana amortyzatorów w Mini Countryman, a na koniec, jak je wymienić.

Kiedy wymieniać amortyzatory w Mini Countryman?

Przed podaniem cena amortyzatora w Mini Countryman , dość szybko wyjaśnimy, kiedy najlepiej je zmienić. Ważne jest, aby wiedzieć, że amortyzatory zużywają się i w zależności od użytkowania samochodu zużywają się one mniej lub bardziej szybko. W większości przypadków szacuje się, że amortyzatory Mini Countryman mają zasięg 80 000 km. Niemniej jednak niektóre problemy mogą spowodować, że zmienisz je szybciej. Jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze informacje na temat idealnego czasu na tę interwencję, przygotowaliśmy specjalną stronę z treścią, aby opisać, kiedy należy wymienić amortyzatory w Mini Countryman, nie wahaj się z nią skonsultować.

Jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Twoim Mini Countryman?

W tej drugiej części w końcu porozmawiamy o punkcie, który niewątpliwie przyciąga Cię na tę stronę z treścią, jaka jest cena wymiany amortyzatorów w Mini Countryman? Ważne jest, aby wiedzieć, że budżet na wymianę amortyzatorów może się znacznie wahać. Rzeczywiście, istnieje ogromna liczba warsztatów, które stosują różne ceny robocizny, a wykonanie tej rutynowej czynności zajmie mniej lub więcej czasu. Co więcej, w ofercie jest ogromny wybór markowych i generycznych części, a ceny również bardzo się różnią. W końcu seria Twojego Mini Countryman może różnić się jakością oryginalnych amortyzatorów, które masz w pojeździe silnikowym, w rzeczywistości modele sportowe są wyposażone w twardsze amortyzatory dla lepszej przyczepności, które kosztują więcej przy zakupie . Niemniej jednak postaramy się dać Ci wyobrażenie budżet potrzebny na wymianę amortyzatorów w Twoim Mini Countryman . Uważamy, że w przypadku podstawowego pojazdu silnikowego cena części i robocizny wyniesie około 450-600 euro, w przypadku bardziej wysokiej klasy serii lub nowszego Mini Countrymana trzeba będzie wziąć pod uwagę budżet bliski 1000 euro . W końcu, dla sportowego Mini Countrymana lub z górnej półki, wysokiej jakości zawieszenia będą kosztować więcej i możliwe, że cena ich wymiany sięgnie 1500 euro .

Weiterlesen:
Jak czyścić klimatyzację Mini Countryman 2?

Jak wymienić amortyzatory w Mini Countryman?

Aby zakończyć naszą stronę z treścią, dość szybko opiszemy, jak wymienić amortyzatory w Mini Countryman, pozwoli to zrozumieć, dlaczego budżet na ich zmianę jest tak ważny. Ta interwencja może być niebezpieczna ze względu na sprężyny amortyzatorów, nie powinna być wykonywana bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy. Niemniej jednak, oto główne etapy interwencji:

  • Stawianie samochodu na stojakach lub na pokładzie…
  • Zdejmij koła wymagane do uzyskania dostępu do amortyzatorów.
  • Zdejmij głowicę amortyzatora z maski.
  • Użyj dwóch śrub dostarczonych do tego celu, aby odłączyć dolną część amortyzatora od stabilizatora.
  • Wyciągnij rozpórkę.
  • Użyj kompresora zawieszenia, aby wepchnąć sprężynę, a następnie zwolnij ją ponownie.
  • Zmień to na nowy amortyzator
  • Ponownie zamontuj cały zespół, myśląc o zmianie ogranicznika zawieszenia, na który silnie wpływają drgania drogowe

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mini Countryman, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Mini Countryman.

Ссылка на основную публикацию