Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Chevrolet Equinox, który już nie przyspiesza

Odróżnianie nietypowego stanu silnika w jego aucie nie jest dobrym objawem. W rzeczywistości jednostka silnikowa jest główną częścią Twojego samochodu i każdy wskaźnik awarii musi być natychmiast wykryty i musisz szukać przyczyny tego objawu. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w okolicznościach, gdzie Twój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już, czy to pod górę, czy z góry, przygotowaliśmy ten dokument, aby pomóc Ci znaleźć podstawę awarii. W tym celu przyjrzymy się większości motywów, które mogą usprawiedliwiać nieprawidłowe przyspieszanie Chevroleta Equinox.

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już prawidłowo z powodu zapłonu:

Zacznijmy naszą listę wyzwalacze, które mogą spowodować, że Twój Chevrolet Equinox przestanie prawidłowo przyspieszać. Jednym z najczęstszych wyzwalaczy jest to, że twój zapłon nie działa. Mówimy o zapłonie, ale możemy też rozszerzyć niepoprawne działanie na ECU, który sam może wysyłać złe informacje, które zakłócą twój zapłon. Może się wydawać, że Twój Chevrolet Equinox został zabezpieczony, nie wahaj się przeczytać tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, czy jeden z tych problemów nie jest przyczyną, dla której Twój samochód już nie przyspiesza, musisz przeprowadzić test Chevroleta Equinox przez narzędzie diagnostyczne. Co więcej, możesz sprawdzić stan cewek zapłonowych, jeśli masz ich kilka, a jedna jest uszkodzona, może to wyjaśnić dziury przyspieszenia, które odczuwasz, jeśli masz tylko jedną w normalnych sytuacjach, Twój Chevrolet Equinox nie powinien się uruchomić.

Weiterlesen:
Jak zablokować Chevroleta Equinox z rozładowaną baterią?

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już płynnie z powodu wtryskiwaczy:

Skoncentrujmy się na problemach związanych z wtryskiwaczami w Twoim Chevrolet Equinox. Jeśli masz wrażenie, że Twój samochód pryska, że ​​traci moc, jest prawdopodobne, że z powodu zła jakość paliwa co najmniej jeden z twoich wtryskiwaczy jest zablokowany lub zatkany, co kończy się złą mieszanką paliwowo-powietrzną przesyłaną do silnika i w konsekwencji automatycznie zaburza jego normalne osiągi, nie zapomnij sprawdzić stanu wtryskiwaczy. Jeśli podczas kontroli okaże się, że jeden z wtryskiwaczy przecieka w Twoim Chevrolet Equinox, nie wahaj się przejrzeć naszego małego artykułu, aby zakończyć ten problem.

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już tak jak wcześniej z powodu kabla akceleratora:

Innym możliwym uzasadnieniem tego, że Twój samochód już nie przyspiesza, niezależnie od tego, czy jedziesz, stoisz, jest gorący, zimny czy przyspieszasz, jest wyraźne zużycie linki gazu. Jeśli kabel akceleratora się starzeje i rozdziera, nie będzie się prawidłowo ślizgał w powłoce i będzie generował utratę mocy, sprawdź stopień zużycia.

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już z powodu sprzęgła:

Jeden z najczęstszych wyzwalaczy Chevrolet Equinox nie przyspiesza po naciśnięciu pedału gazulub nie posuwając się do przodu, oznacza to, że tarcza sprzęgła jest przestarzała. Prawda jest taka, że ​​funkcją sprzęgła jest przekazywanie energii z silnika do skrzyni biegów, która następnie przekazuje ją na koła. Jeśli ta tarcza jest „gładka”, nie będziesz już w stanie przenieść tej mocy na koła i odkryjesz, że Twój Chevrolet Equinox już nie przyspiesza, a przynajmniej silnik może wzrosnąć, ale prędkość Twojego samochodu będzie rosła. trudności wzrastają. Przejrzyj nasz artykuł na temat sprzęgła, które ślizga się w Chevrolet Equinox, aby ocenić swoje i sprawdzić, czy nie jest to przyczyną awarii.

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Chevrolet Equinox?

Podczas przyspieszania moim Chevroletem Equinox odczuwam utratę mocy z powodu filtra paliwa:

Jeśli chodzi o filtr paliwa, to mamy ten sam problem, co zablokowane wtryskiwacze. Jeśli Twój Chevrolet Equinox już nie przyspiesza i masz wrażenie, że pryska lub masz krople podczas przyspieszania, możliwe, że filtr paliwa jest zatkany. W efekcie cała jednostka dolotowa pracuje na biegu jałowym, a zatem jednostka silnikowa nie ma dopływu paliwa do prawidłowego działania. Nie wahaj się go sprawdzić i w razie potrzeby wymienić. W przypadku, gdy masz wrażenie, że Twój pojazd sam rośnie na obrotach, przejrzyj ten artykuł, który powinien pomóc w określeniu wyzwalacza.

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już z powodu filtra cząstek stałych:

Ostatnie wyjaśnienie tego, że samochód nie przyspiesza, pochodzi z układu wydechowego. Dzisiejsze samochody wyposażone są w coraz więcej funkcji ograniczających emisję zanieczyszczeń, filtr cząstek stałych jest częścią tego planu. Jednak w zależności od zastosowania może się zatkać i zablokować. Zwłaszcza jeśli robisz krótkie podróże i potrafisz zamontować samochód w obrotach. W takim przypadku możliwe jest, że filtr cząstek stałych zostanie zatkany i Twój Chevrolet Equinox nie będzie już przyspieszał. Sprawdź to.

Mój Chevrolet Equinox nie przyspiesza już z powodu przebitego węża:

Podsumowując, ostatnie uzasadnienie, a na pewno najmniej denerwujące dla Ciebie, możliwe jest, że jeden z Twoich przewodów dolotowych paliwa lub powietrza jest przebity lub pęknięty i powoduje to brak powietrza lub paliwa, co spowoduje, że samochód nie będzie przyspieszaj dalej, sprawdź pod maską, czy silnik pracuje, stopień zużycia węży, uważaj, aby się nie poparzyć. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możliwe, że Twój Chevrolet Equinox nie będzie pracował bezczynnie, w takim przypadku zapoznaj się z naszym artykułem, aby szczegółowo poradzić sobie z dysfunkcją.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Equinox, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet Equinox.

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Chevrolet Equinox
Ссылка на основную публикацию