Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz na moim fotelu ibiza, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych objawach w Twoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknie wtryskiwacz na siedzeniu ibiza? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może skończyć się bardziej poważnymi problemami z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że skomponujemy treść tego artykułu, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go leczyć. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się przede wszystkim okolicznościom wtryskiwacze benzynowe a następnie przy wtryskiwaczach diesla seat ibiza.

Cieknący wtryskiwacz na moim fotelu benzynowym ibiza

Należy wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na siedzeniu benzynowym ibiza: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy na siedzeniu ibiza wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz na moim siedzeniu diesel ibiza

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz na siedzeniu diesel ibiza: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla na siedzeniu ibiza, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka na Twoim siedzeniu ibiza, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu o obecności oleju wyciekającego na Twoim fotelu ibiza.

Cieknący wtryskiwacz na moim fotelu ibiza, jak naprawić nieszczelność

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często nieszczelność jest połączona, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną wywieranymi ciśnieniami. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często ogranicza się to do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka na siedzeniu ibiza, zachęcamy do zbliżenia się do mechanika, aby uniknąć złej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan Twojego siedzenia ibiza.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat siedziska ibiza, przejdź do naszej kategorii siedziska ibiza.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
seat ibiza, która już nie przyspiesza
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector