Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz na moim GMC Yukon, co robić ?

Jeśli jesteś świadomy nieregularnych objawów w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunku. A co, jeśli czujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim GMC Yukon? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio się z nim obchodzić. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla GMC Yukon.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie GMC Yukon

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie GMC Yukon: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w GMC Yukon wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się od skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim diesel GMC Yukon

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu GMC Yukon: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim GMC Yukon, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim GMC Yukon, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią dotyczącą istnienia wycieku oleju w Twoim GMC Yukon.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim GMC Yukon, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest regularnie połączony ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim GMC Yukon, sugerujemy zbliżyć się do warsztatu naprawczego, aby uniknąć złej obsługi, która może mieć krytyczne znaczenie. zepsuć stan twojego GMC Yukon.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat GMC Yukon, przejdź do naszej kategorii GMC Yukon.

Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do GMC Yukon
Ссылка на основную публикацию