Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Buick Cascada, co robić?

Jeśli jesteś ostrzeżony o nietypowych objawach w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie obniżają rachunku. A co, jeśli czujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim Buick Cascada? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, podjęliśmy decyzję o opublikowaniu tej strony z treścią, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go leczyć. W tym celu najpierw przyjrzymy się sprawie: wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Buick Cascada.

Cieknący wtryskiwacz mojego benzynowego Buicka Cascada

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Buick Cascada ?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Buick Cascada: Różne wycieki

Należy zauważyć, że Przecieki wtryskiwaczy w Buick Cascada wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Buick Cascada z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w silniku Diesla Buick Cascada: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Buick Cascada, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Buick Cascada, będzie wynikiem wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat wycieku oleju w Twoim Buick Cascada.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Buick Cascada, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często przeciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Buick Cascada, radzimy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan twojego Buicka Cascada.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Buick Cascada, przejdź do naszej kategorii Buick Cascada.

Ссылка на основную публикацию