Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Chryslerze Pacifica, co robić ?

Jeśli jesteś ostrzeżony o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Chryslerze Pacifica? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do poważniejszych komplikacji silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować ten artykuł, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Chrysler Pacifica.

Cieknący wtryskiwacz w moim Chryslerze Pacifica

Należy wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Chryslerze Pacifica?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Chrysler Pacifica: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Chryslerze Pacifica wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten wystąpi z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Chrysler Pacifica

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz oleju napędowego Chrysler Pacifica: różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Chryslerze Pacifica, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Chrysler Pacifica, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie pomiędzy silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy przeczytanie tego artykułu na temat występowania wycieków oleju w Twoim Chryslerze Pacifica.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Chryslerze Pacifica, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie trudne, ale jeśli masz najmniejszą wątpliwość w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Chrysler Pacifica, zalecamy zbliżenie się do mechanika silnika, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan Twojego Chryslera Pacifica.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Chryslera Pacifica, przejdź do naszej kategorii Chrysler Pacifica.

Ссылка на основную публикацию