Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Citroen C8, co robić ?

Jeśli zauważysz nietypowe znaki na swoim pojeździe, masz rację, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają kosztów. A co, jeśli czujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w twoim Citroen C8? Najprawdopodobniej rozgryzłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę treść, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. W tym celu przyjrzymy się przede wszystkim sprawie: wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Citroen C8.

Cieknący wtryskiwacz na benzynie Citroen C8

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Silnik Citroena C8 grzechocze, gdy jest zimny

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie Citroen C8: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Citroenie C8 wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Citroen C8

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Citroen C8: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Citroenie C8, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Citroenie C8, będzie wynikiem nieszczelnego oringu lub plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy przejrzeć tę treść na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Citroen C8.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Citroen C8, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie trudne, ale jeśli masz najmniejszą wątpliwość w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Citroen C8, radzimy zbliżyć się do mechanika, aby uniknąć złej manipulacji, która mogłaby poważnie zaszkodzić stan Twojego Citroena C8.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Citroena C8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Citroen C8.

Ссылка на основную публикацию