Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Citroen Cactus, co robić ?

Kiedy dowiesz się o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim Citroen Cactus? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi sygnałami przeciekającego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować treść tego artykułu, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Citroen Cactus.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Citroen Cactus

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Citroen Cactus, co mogę zrobić?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Citroen Cactus: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Citroen Cactus wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Na koniec możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Citroen Cactus

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Citroen Cactus: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Citroen Cactus, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Citroen Cactus, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Citroen Cactus.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Citroen Cactus, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą wycieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Citroen Cactus, radzimy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zaszkodzić stan twojego Citroen Cactus.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Citroen Cactus, przejdź do naszej kategorii Citroen Cactus.

Ссылка на основную публикацию