Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Citroen Xsara, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych objawach w swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w twoim Citroen Xsara? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do bardziej krytycznych komplikacji silnika w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że stworzymy ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Citroen Xsara.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Citroen Xsara

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Citroen Xsara?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie Citroen Xsara: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Citroenie Xsara wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Citroen Xsara

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Citroen Xsara: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Citroen Xsara, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Citroenie Xsara, będzie wynikiem nieszczelnego oringu lub plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Citroen Xsara.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Citroen Xsara, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Citroen Xsara, radzimy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Citroen Xsara.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Citroen Xsara, przejdź do naszej kategorii Citroen Xsara.

Ссылка на основную публикацию