Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Fiacie Ducato, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Fiacie Ducato? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować treść tego artykułu, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Fiata Ducato.

Cieknący wtryskiwacz w moim Fiacie Ducato na benzynie

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
W moim Fiacie Ducato pali się kontrolka paliwa, co robić?

Cieknący wtryskiwacz benzyny Fiat Ducato: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy we Fiacie Ducato wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest przymocowany do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Fiacie Ducato

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Fiat Ducato: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Fiacie Ducato, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Fiacie Ducato będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Fiacie Ducato.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Fiacie Ducato, jak naprawić wyciek

Na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Fiacie Ducato, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Fiata Ducato.

Więcej wskazówek dotyczących Fiata Ducato znajdziesz w kategorii Fiat Ducato.

Ссылка на основную публикацию