Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Ford Galaxy, co robić ?

Jeśli zauważysz nienormalne objawy w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w twoim Ford Galaxy? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne oznaki nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, zdecydowaliśmy się opublikować tę treść, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Ford Galaxy.

Cieknący wtryskiwacz mojego benzynowego Ford Galaxy

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford Galaxy?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowym Ford Galaxy: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Ford Galaxy wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Ford Galaxy z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Ford Galaxy: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Ford Galaxy, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem ulegnie odkształceniu, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, wyciek ten odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Ford Galaxy, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie pomiędzy silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tą treścią na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Ford Galaxy.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Ford Galaxy, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Ford Galaxy, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogą znacznie zaszkodzić stan Twojego Ford Galaxy.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Ford Galaxy, przejdź do naszej kategorii Ford Galaxy.

Ссылка на основную публикацию