Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Ford Pumie, co robić ?

Ilekroć ostrzegasz o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim Ford Pumie? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą skończyć się poważniejszymi komplikacjami silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Ford Puma.

Cieknący wtryskiwacz w moim Ford Puma benzynowym

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Ford Puma, KTÓRY WCHODZI w tryb awaryjny

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowym Ford Puma: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Ford Pumie wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Ford Puma z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Ford Puma: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze Diesla w Twoim Ford Pumie, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Ford Pumie, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po badaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem na temat występowania wycieków oleju w Twoim Ford Pumie.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Ford Pumie, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą wycieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Ford Pumie, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Ford Pumy.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Pumy, zajrzyj do kategorii Ford Puma.

Ссылка на основную публикацию