Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim GMC Canyon, co robić ?

Ilekroć zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód ma ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie obniżają rachunku. A co, jeśli czujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim GMC Canyon? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla GMC Canyon.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym GMC Canyon

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby elektrycznej w GMC Canyon?

Cieknący wtryskiwacz na benzynie GMC Canyon: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w GMC Canyon wyposażonych w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Wreszcie, możesz cierpieć na wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził ze skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim diesel GMC Canyon

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Cieknący wtryskiwacz w dieslu GMC Canyon: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim GMC Canyon, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim GMC Canyon, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem na temat występowania wycieków oleju w Twoim GMC Canyon.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim GMC Canyon, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim GMC Canyon, zachęcamy do zbliżenia się do technika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie pogorszyć stan Twojego GMC Canyon.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Kanionu GMC, spójrz na kategorię Kanion GMC.

Ссылка на основную публикацию