Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie AMG GT, co robić ?

Jeśli jesteś wyczulony na nieprawidłowe objawy w swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim Mercedesie AMG GT? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że przygotujemy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Mercedes AMG GT.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Mercedesie AMG GT

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Światło stopu Mercedes AMG GT pozostaje włączone, co robić ?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowym Mercedesie AMG GT: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Mercedesie AMG GT wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Wreszcie możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie AMG GT z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Mercedes AMG GT: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Mercedesie AMG GT, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Mercedesie AMG GT, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat wycieków oleju w Twoim Mercedesie AMG GT.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Mercedesie AMG GT, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często przeciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną wytrzymywanymi ciśnieniami. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą wycieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Mercedesie AMG GT, zalecamy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby krytycznie zepsuć stan Twojego Mercedesa AMG GT.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedesa AMG GT, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes AMG GT.

Ссылка на основную публикацию