Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie Benz GLK, co robić ?

Jeśli zauważysz nietypowe objawy w swoim pojeździe, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Mercedes Benz GLK? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy skomponować treść tego artykułu, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Mercedes Benz GLK.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Mercedes Benz GLK

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Mercedes Benz GLK: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Mercedesie GLK wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część przymocowana do szyny paliwowej, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Mercedesie Benz GLK z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Mercedes Benz GLK: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Mercedes Benz GLK, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Mercedes Benz GLK, będzie konsekwencją wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie pomiędzy silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Mercedes Benz GLK.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Mercedesie GLK, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Mercedes Benz GLK, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie pogorszyć stan Twojego Mercedes Benz GLK.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Mercedes Benz GLK, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Benz GLK.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Mercedes Benz GLK ?
Ссылка на основную публикацию