Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie klasy C, co robić ?

Jeśli jesteś świadomy nieregularnych objawów w swoim samochodzie, możesz się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim Mercedesie klasy C? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne oznaki nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy stworzyć tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. W tym celu przyjrzymy się przede wszystkim okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Mercedesa klasy C.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Mercedesie klasy C

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie Benz C Class, co robić ?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowym Mercedesie klasy C: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Mercedesie klasy C wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część przymocowana do szyny paliwowej, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie klasy C z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Mercedes C klasa: Różne nieszczelności

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Mercedesie klasy C, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Mercedesie klasy C, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z Twoich wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z tą treścią na temat obecności wycieku oleju w Twoim Mercedesie klasy C.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Mercedesie klasy C, jak naprawić wyciek

Na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą przecieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Mercedesie klasy C, zalecamy zbliżenie się do warsztatu, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zepsuć stan Twojego Mercedesa klasy C.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Mercedesa klasy C, przejdź do naszej kategorii Mercedes klasy C.

Ссылка на основную публикацию