Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Nissan Note, co robić ?

Ilekroć zwracasz uwagę na nietypowe znaki na swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód stanowi ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunku. A co, jeśli czujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twoim Nissan Note? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę stronę z treścią, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Nissan Note.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Nissan Note

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Nissan Note, co robić ?

Cieknący wtryskiwacz w benzynie Nissan Uwaga: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Nissan Note wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest przymocowany do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się od skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Nissan Note z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Nissan Uwaga: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Nissan Note, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Nissan Note, zostanie wywołany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią strony na temat wycieków oleju w Twoim Nissan Note.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Nissan Note, jak naprawić wyciek

Na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często przeciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Nissan Note, sugerujemy zbliżenie się do technika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogą poważnie zaszkodzić stan Twojego Nissana Note.

W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań dotyczących Nissana Note, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Nissan Note.

Ссылка на основную публикацию