Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Oplu Vivaro, co robić ?

Jeśli zwracasz uwagę na nietypowe znaki na swoim samochodzie, masz rację, ponieważ samochód ma ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Oplu Vivaro? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, podjęliśmy decyzję o opublikowaniu treści tego artykułu, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Opel Vivaro.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Opel Vivaro

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie Opel Vivaro: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Oplu Vivaro wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Opel Vivaro

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Opel Vivaro: różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Oplu Vivaro, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Oplu Vivaro, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Oplu Vivaro.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Oplu Vivaro, jak naprawić wyciek

I nareszcie idziemy się sprawdzić jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często przeciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną wytrzymywanym ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości dotyczące postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Oplu Vivaro, radzimy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie pogorszyć stan Twojego Opla Vivaro.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Vivaro, przejdź do naszej kategorii Opel Vivaro.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Oplu Vivaro ?
Ссылка на основную публикацию