Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeot Partner, co robić ?

Jeśli dowiesz się o nieprawidłowych objawach w Twoim samochodzie, słusznie się martwisz, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Peugeot Partner? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi sygnałami przeciekającego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że napiszemy ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Peugeot Partner.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Peugeot Partner

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Okno naklejone na Peugeot Partner 2, co mogę zrobić ?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Peugeot Partner: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Peugeot Partnerze wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Peugeot Partner

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz oleju napędowego Peugeot Partner: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Peugeot Partner, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Peugeot Partner, będzie konsekwencją nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tym artykułem na temat występowania wycieków oleju w Twoim Peugeot Partner.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Peugeot Partner, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie muszą być skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Peugeot Partner, radzimy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan Twojego Partnera Peugeot.

Więcej wskazówek na temat Peugeot Partner znajdziesz w kategorii Peugeot Partner.

Ссылка на основную публикацию