Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Peugeot Rifter, co robić ?

W przypadku, gdy zwracasz uwagę na nietypowe objawy w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Peugeot Rifter? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi sygnałami przeciekającego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że stworzymy tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i rozwiązać ją prawidłowo. Aby to osiągnąć, początkowo przyjrzymy się przypadku wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Peugeot Rifter.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Peugeot Rifter

Należy wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Peugeot Rifter pozostaje włączona

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Peugeot Rifter: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Peugeot Rifterze wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Peugeot Rifter

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz oleju napędowego Peugeot Rifter: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Peugeot Rifter, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Peugeot Rifter, zostanie wywołany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią strony na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Peugeot Rifter.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Peugeot Rifter, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Peugeot Rifter, sugerujemy zbliżenie się do warsztatu, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zaszkodzić stan Twojego Peugeota Riftera.

Aby dowiedzieć się więcej o Peugeot Rifter, zajrzyj do kategorii Peugeot Rifter.

Ссылка на основную публикацию