Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Renault Clio 3, co robić ?

W przypadkach, gdy zwracasz uwagę na nienormalne objawy w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twoim Renault Clio 3? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, podjęliśmy decyzję o przygotowaniu tej zawartości, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Clio 3.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Renault Clio 3

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Renault Clio 2 Campus ?

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Renault Clio 3: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Renault Clio 3 wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Renault Clio 3

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Clio 3: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Clio 3, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie odkształceniu, zazwyczaj nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Clio 3, zostanie wywołany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, czy olej wycieka, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tą treścią o obecności oleju w Twoim Renault Clio 3.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Clio 3, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Renault Clio 3, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogą znacząco zepsuć stan Twojego Renault Clio 3.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Clio 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Renault Clio 3.

Ссылка на основную публикацию