Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Renault Trafic, co robić ?

Ilekroć ostrzegasz o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód ma ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twoim Renault Trafic? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne oznaki nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może skończyć się poważniejszymi problemami z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy skomponować ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Trafic.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Renault Trafic

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Renault Trafic 2?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Renault Trafic: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Renault Trafic wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest przymocowany do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Renault Trafic

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Trafic: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Trafic, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Trafic, będzie wynikiem nieszczelnego oringu lub plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy przejrzenie tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Renault Trafic.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Trafic, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są nieuchronnie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Renault Trafic, zalecamy zbliżenie się do mechanika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Renault Trafic.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Renault Trafic, przejdź do naszej kategorii Renault Trafic.

Ссылка на основную публикацию