Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim smart fortwo, co robić ?

Zawsze, gdy ostrzegasz o nietypowych objawach w swoim samochodzie, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w twoim smart fortwo? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy przygotować ten artykuł, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla smart fortwo.

Cieknący wtryskiwacz mojego benzynowego smarta fortwo

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz w smart fortwo benzynowym: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że W smart fortwo wyposażonym w silnik benzynowy wycieki z wtryskiwaczy zdarzają się dość rzadko. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim smart fortwo z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu smart fortwo: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim smart fortwo, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim smart fortwo, będzie spowodowany przez nieszczelny o-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po badaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z tym artykułem na temat wycieków oleju w Twoim smart fortwo.

Cieknący wtryskiwacz w moim smart fortwo, jak naprawić wyciek

Na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są nieuchronnie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do sposobu postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim smart fortwo, zalecamy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogą mieć krytyczne znaczenie. zepsuć stan swojego smarta fortwo.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat smarta fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w smart fortwo?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector