Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Subaru Crosstrek, co robić ?

Jeśli dowiesz się o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Subaru Crosstrek? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że stworzymy ten artykuł, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go potraktować. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwacze benzynowe a następnie wtryskiwacze diesla Subaru Crosstrek.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Subaru Crosstrek

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Subaru Crosstrek: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Subaru Crosstreku wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Subaru Crosstrek

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Subaru Crosstrek: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Subaru Crosstrek, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Subaru Crosstrek, będzie konsekwencją wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy przejrzenie tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Subaru Crosstrek.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Subaru Crosstrek, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Subaru Crosstrek, zalecamy zbliżenie się do mechanika, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Subaru Crosstrek.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Crosstrek, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Subaru Crosstrek ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector