Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Subaru Imprezie, co robić ?

W przypadkach, gdy zwracasz uwagę na nietypowe znaki na swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód stanowi ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twoim Subaru Imprezie? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może skończyć się poważniejszymi problemami z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwacze benzynowe a następnie wtryskiwacze diesla Subaru Impreza.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Subaru Impreza

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Subaru Impreza: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Subaru Imprezie wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest przymocowany do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim diesel Subaru Impreza

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Subaru Impreza: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Subaru Impreza, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Subaru Impreza będzie konsekwencją nieszczelnego oringu lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie pomiędzy silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tym artykułem na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Subaru Impreza.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Subaru Imprezie, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie się to ograniczać do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie muszą być skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Subaru Impreza, radzimy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan Twojego Subaru Imprezy.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Subaru Impreza, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Impreza.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Drgania zmiany biegów w Subaru Imprezie ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector