Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Subaru Legacy, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Subaru Legacy? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że stworzymy ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwacze benzynowe a następnie wtryskiwacze diesla Subaru Legacy.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Subaru Legacy

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Subaru Legacy?

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Subaru Legacy: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Subaru Legacy wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Subaru Legacy

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Subaru Legacy: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Subaru Legacy, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Subaru Legacy, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Subaru Legacy.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Subaru Legacy, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Subaru Legacy, zachęcamy do zbliżenia się do technika samochodowego, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan twojego Subaru Legacy.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию