Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Foxie, co robić ?

W przypadkach, gdy jesteś świadomy nietypowych objawów w swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają wydatków. A co, jeśli czujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Foxie? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy przygotować tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to osiągnąć, przede wszystkim sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Fox.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Foxie

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Volkswagenie Foxie ?

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Fox: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Foxie wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest podłączony do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Foxie z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Fox: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Foxie, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Foxie, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do przeglądania tej treści pod kątem obecności wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Foxie.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Foxie, jak naprawić wyciek

I nareszcie idziemy się sprawdzić jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są nieuchronnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Fox, zachęcamy do zbliżenia się do mechanika, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może poważnie zaszkodzić stan Twojego Volkswagena Foxa.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Foxa znajdziesz w kategorii Volkswagen Fox.

Ссылка на основную публикацию