Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 3, co robić ?

Jeśli jesteś świadomy nietypowych objawów w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie 3? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować bardziej krytyczne komplikacje silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy stworzyć treść tego artykułu, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf 3.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 3

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Volkswagenie Golfie 3, co mogę zrobić ?

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf 3: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Golfie 3 wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Na koniec możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 3 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf 3: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Golfie 3, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 3, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie pomiędzy silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat obecności oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 3.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 3, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, wyciek jest regularnie połączony ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości dotyczące postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 3, radzimy zbliżyć się do mechanika, aby uniknąć złej manipulacji, która może poważnie zaszkodzić stan Twojego Volkswagena Golfa 3.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию