Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 4, co robić ?

W przypadkach, gdy zwracasz uwagę na nietypowe objawy w swoim pojeździe, masz rację, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie 4? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie: wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf 4.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 4

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w Volkswagen Golf 2?

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf 4: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Golfie 4 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest połączony z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Na koniec możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 4 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf 4: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Golfie 4, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu ulegnie odkształceniu, zazwyczaj nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 4 będzie powodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po badaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 4.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 4, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często przeciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 4, zachęcamy do zbliżenia się do technika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby znacząco zaszkodzić stanowi Twojego Volkswagena Golfa 4.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 4.

Ссылка на основную публикацию