Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 5, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód stanowi ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie 5? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać treść tego artykułu, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. W tym celu przyjrzymy się przede wszystkim sprawie: wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf 5.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 5

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf 5: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Golfie 5 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 5 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf 5: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Golfie 5, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 5 będzie wynikiem nieszczelnego O-ringu lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią tego artykułu na temat występowania wycieków oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 5.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 5, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często przeciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 5, zalecamy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie uszkodzić stan Twojego Volkswagena Golfa 5.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
GPS Volkswagen Golf 7 nie działa Volkswagen Golf 7
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector