Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 7, co robić ?

Jeśli jesteś świadomy nieregularnych znaków na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie 7? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf 7.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 7

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf 7: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Golfie 7 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest podłączony do szyny paliwowej, w czym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 7 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf 7: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Golfie 7, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie ulegnie odkształceniu, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 7, będzie powodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią dotyczącą istnienia wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 7.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 7, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 7, sugerujemy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogą znacząco zaszkodzić stanowi Twojego Volkswagena Golfa 7.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 7, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 7.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Volkswagenie Golfie 5?
Ссылка на основную публикацию