Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 8, co robić ?

Jeśli jesteś świadomy nieregularnych objawów w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie 8? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może spowodować poważniejsze komplikacje z silnikiem w Twoim samochodzie, podjęliśmy decyzję o przygotowaniu tej strony z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf 8.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 8

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf 8: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Golfie 8 wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część przymocowana do szyny paliwowej, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 8 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf 8: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagenie Golfie 8, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 8, będzie powodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią strony na temat występowania wycieków oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 8.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 8, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie 8, zachęcamy Cię do zbliżenia się do warsztatu, aby uniknąć złej manipulacji, która może mieć krytyczne znaczenie. zaszkodzić stanowi Twojego Volkswagena Golfa 8.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 8, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Lampka olejowa Volkswagen Golf 7, która pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector