Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie, co robić ?

Jeśli zwracasz uwagę na nietypowe znaki na swoim aucie, słusznie się martwisz, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli myślisz, że masz Cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Golfie? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy skomponować treść tego artykułu, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Golf.

Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Golf: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym W Volkswagenie Golfie wyposażonym w silnik benzynowy wycieki z wtryskiwaczy zdarzają się dość rzadko. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Golf: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Volkswagenie Golfie, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Golfie.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości dotyczące postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volkswagenie Golfie, radzimy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby znacznie zaszkodzić stan Twojego Volkswagena Golfa.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 7?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector