Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej Skodzie Enyaq, co robić ?

Ilekroć zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twojej Skodzie Enyaq? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go potraktować. Aby to zrobić, początkowo przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Skoda Enyaq.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynowej Skodzie Enyaq

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Skoda Enyaq: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Skodzie Enyaq wyposażonej w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Enyaq z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Skoda Enyaq: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twojej Skodzie Enyaq, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, zazwyczaj nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej Skodzie Enyaq, będzie wynikiem nieszczelnego oringu lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat istnienia wycieku oleju w Twojej Skodzie Enyaq.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Enyaq, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Regularnie przeciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

W odniesieniu do części naprawczej przecieku często ogranicza się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twojej Skodzie Enyaq, sugerujemy zbliżenie się do mechanika silnika, aby uniknąć złej manipulacji, która mogłaby poważnie zepsuć stan Twojej Skody Enyaq.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skody Enyaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Enyaq.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w mojej Skodzie Enyaq?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector