Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie fabia, co robić ?

Zawsze, gdy ostrzegasz o nieregularnych znakach na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknie wtryskiwacz w twojej skodzie fabia? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że przygotujemy tę treść, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla skoda fabia.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie fabia benzynowej

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowej skodzie fabia: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Skodzie Fabii wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził ze skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie fabia diesel

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz skoda fabia z silnikiem Diesla: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w twojej skodzie fabia, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej skodzie fabii, będzie konsekwencją wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z tą treścią w przypadku wycieku oleju z Twojej skody fabia.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie fabia, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka na Twojej skodzie fabia, sugerujemy zbliżenie się do mechanika silnika, aby uniknąć złej obsługi, która może znacząco zaszkodzić kondycji twojej skody fabia.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące skody fabia, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią skoda fabia.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w mojej Skodzie Fabii?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector