Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej Skodzie Kamiq, co robić ?

Jeśli zostaniesz poinformowany o nietypowych objawach w Twoim pojeździe, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twojej Skodzie Kamiq? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może prowadzić do bardziej krytycznych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że stworzymy ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Skoda Kamiq.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Skoda Kamiq

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Skoda Kamiq: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Skodzie Kamiq wyposażonej w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Prawdopodobne jest, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element połączony z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Kamiq z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Skoda Kamiq: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twojej Skodzie Kamiq, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej Skodzie Kamiq będzie spowodowany przez nieszczelny o-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twojej Skodzie Kamiq.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Kamiq, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często przeciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną wytrzymywanymi ciśnieniami. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twojej Skodzie Kamiq, radzimy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogą znacznie zaszkodzić stan Twojej Skody Kamiq.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Skody Kamiq, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Skoda Kamiq.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa utknął w mojej Skodzie Kamiq, co robić ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector