Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej Skodzie Karoq, co robić ?

Jeśli dowiesz się o nieprawidłowych znakach na swoim samochodzie, masz rację, że się martwisz, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknie wtryskiwacz w Twojej Skodzie Karoq? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi sygnałami przeciekającego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że przygotujemy ten artykuł, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się przypadku wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Skoda Karoq.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Skoda Karoq

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Skoda Karoq: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Skodzie Karoq wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Karoq z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Skoda Karoq: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twojej Skodzie Karoq, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej Skodzie Karoq, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tym artykułem na temat istnienia wycieku oleju w Twojej Skodzie Karoq.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Karoq, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często przeciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twojej Skodzie Karoq, radzimy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może poważnie zaszkodzić stan Twojej Skody Karoq.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Skody Karoq, przejdź do naszej kategorii Skoda Karoq.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Skody Karoq ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector