Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej Skodzie Kodiaq, co robić ?

Ilekroć zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twojej Skodzie Kodiaq? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go potraktować. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Skoda Kodiaq.

Cieknący wtryskiwacz na mojej benzynie Skoda Kodiaq

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Skoda Kodiaq: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Skodzie Kodiaq wyposażonej w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Wreszcie, możesz cierpieć na wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził ze skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Kodiaq z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Skoda Kodiaq: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twojej Skodzie Kodiaq, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej Skodzie Kodiaq, będzie konsekwencją wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z tą treścią na temat wycieku oleju w Twojej Skodzie Kodiaq.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Skodzie Kodiaq, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twojej Skodzie Kodiaq, sugerujemy zbliżenie się do warsztatu, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojej Skody Kodiaq.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skoda Kodiaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Kodiaq.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak otworzyć Skodę Kodiaq z rozładowaną baterią?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector