Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie octavii, co robić ?

Jeśli zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nagłe awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w twojej skodzie octavii? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go potraktować. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla skoda octavia.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynowej skodzie octavia

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w skodzie octavia ?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowej skodzie octavia: różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w skodzie octavii wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie z silnikiem Diesla octavia

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz skoda octavia z silnikiem wysokoprężnym: różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w twojej skodzie octavia, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej skodzie octavia, będzie spowodowany przez nieszczelny o-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat wycieków oleju w Twojej skodzie octavia.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie octavii, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie się to ograniczać do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są szczególnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twojej skodzie octavia, radzimy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może znacznie zaszkodzić stan Twojej skody octavii.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Skoda Octavia, spójrz na kategorię Skoda Octavia.

Ссылка на основную публикацию