Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie yeti, co robić ?

Jeśli zauważysz nietypowe znaki na swoim samochodzie, możesz się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknie wtryskiwacz w twojej skodzie yeti? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla skoda yeti.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie benzynowej yeti

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik w skodzie yeti

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowej skodzie yeti: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w skodzie yeti z silnikiem benzynowym są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie diesel yeti

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz skoda yeti z silnikiem Diesla: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w twojej skodzie yeti, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej skodzie yeti, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z tym artykułem na temat występowania wycieków oleju w Twojej skodzie yeti.

Cieknący wtryskiwacz w mojej skodzie yeti, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest często kojarzony ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twojej skodzie yeti, zalecamy zbliżenie się do mechanika silnika, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby znacząco zaszkodzić stan twojej skody yeti.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat skody yeti, przejdź do naszej kategorii skoda yeti.

Ссылка на основную публикацию