Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Citroen C3 Picasso, KTÓRE mają problemy na biegu jałowym

Jeśli martwisz się o swój samochód, trafiłeś na właściwą stronę internetową i tak, za pośrednictwem tej strony planujemy pomóc Ci w rozwiązaniu drobnych komplikacji, jakie może spowodować Twój Citroen C3 Picasso. Przyjrzymy się teraz twojemu Citroen C3 Picasso, który nie pracuje prawidłowo , które mogą być prawie niewidoczne i często ujawniają awarię podstawowych komponentów, ale nie jest to problem, który może pozostać niewykryty. Jest tak bardzo ważne, abyś się nim zaopiekował i postąpił słusznie, zaczynając szukać lekarstwa na problem. Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw przyjrzymy się niektórym punktom, na które należy zwrócić uwagę w przypadku Citroena C3 Picasso, który nie pracuje na biegu jałowym, a na końcu niektórych części, które mogą być przyczyną niepracującego Citroena C3 Picasso.

Citroen C3 Picasso, KTÓRY NIE BĘDZIE NA BIEŻNIKU: RYZYKO I WSTĘPNE KONTROLE DO PRZEPROWADZENIA

Na początek ważne jest, aby wiedzieć, że Twój Citroen C3 Picasso iddle nie trzyma się skutecznie , jeśli zostanie zakłócony, ryzykujesz przedwczesne uszkodzenie części swojego samochodu. Ogólnie szacuje się, że prędkość biegu jałowego Twojego Citroena C3 Picasso powinna wynosić od 750 do 900 obr./min. Jeśli Twój Citroen C3 Picasso nie pracuje na biegu jałowym lub prędkość biegu jałowego jest niestabilna, można to zauważyć po niewielkich wahaniach prędkości biegu jałowego Twojego Citroena C3 Picasso od 100 obr./min do prędkości biegu jałowego jednostki silnika.

Weiterlesen:
Citroen C3, który ginie podczas jazdy

Przyjrzymy się teraz bliżej punktom kontrolnym, które należy sprawdzić, aby zorientować się, że spust Twojego Citroena C3 Picasso nie trzyma się na biegu jałowym:

  • Wydanie elektroniczne: Niezależnie od tego, czy jest to problem z ECU, czy z czujnikiem, możesz mieć problem z jednostką silnika w swoim ECU, sprawdź go za pomocą narzędzia diagnostycznego, a jeśli tak, skoncentruj się na usterce elektrycznej, może to oznaczać, że Twój Citroen C3 Picasso nie pracuje na biegu jałowym i jest spowodowane przez jedno z tych zaburzeń.
  • Analiza spalin: Jeśli zauważysz czarny dym, powinien to być znak problemu ze spalaniem lub zasysaniem. Jeśli rozpoznasz białe opary, prawdopodobnie jest to spowodowane wodą wewnątrz cylindrów, uważaj na uszczelkę głowicy!
  • Badanie bloku silnika: Upewnij się, że dobrze sprawdziłeś wszystkie węże Twojego Citroena C3 Picasso, złącza elektryczne, czujniki, bardzo łatwy otwór w wężu lub odłączony kabel może być przyczyną twoich komplikacji.

Citroen C3 Picasso, KTÓRY NIE BĘDZIE BEZCZYNNY: PODZESPOŁY, KTÓRE MOGĄ TO POWODOWAĆ

W tej sekcji przyjrzymy się teraz częściom, które mogą sprawić, że Twój Citroen C3 Picasso zacznie działać w zwolnionym tempie. Najpierw przyjrzymy się obawom o pochodzeniu elektrycznym, a następnie obawom związanym z dopuszczeniem Twojego Citroena C3 Picasso.

Citroen C3 Picasso NIESTABILNA JAŁOWA ZE WZGLĘDU NA AWARIĘ ELEKTRYCZNĄ

  • Jednym z najbardziej znanych powodów, dla których Twój Citroen C3 Picasso nie będzie pracował na biegu jałowym, jest uszkodzenie, zabrudzenie lub po prostu złe podłączenie jednego z czujników do zasilania. Na tej stronie znajduje się lista najważniejszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić, jeśli kiedykolwiek wystąpiła usterka w swoim ECU. Sprawdź czujnik temperatury, przepływomierz powietrza i sondy lambda (w sumie 2).
  • Problem z czujnikiem: Podobnie jak w przypadku czujników, jest więcej niż prawdopodobne, że bardzo łatwo uszkodzony czujnik jest źródłem twojego biegu jałowego, który nie pasuje do Citroena C3 Picasso. W konsekwencji sprawdź czujnik wałka rozrządu i górny czujnik martwego punktu.
  • Kłopoty z ECU: Wreszcie, Twój ECU może być przyczyną komplikacji z Twoim Citroenem C3 Picasso. Może to być spowodowane usterką elektryczną lub problemem z oprogramowaniem, w każdym razie udaj się do garażu w celu przeprogramowania lub sprawdzenia połączeń.
  • Sprawdź alternator, który, jeśli jest słaby, może być przyczyną problemu.
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Citroen C3 Picasso, co robić ?

Citroen C3 Picasso Zwolnił NIESTABILNY Z POWODU WLOTU

Wreszcie, w tym artykule są możliwe motywy, dla których Twój Citroen C3 Picasso nie nadąża, gdy jest bezczynny, z powodu problemu z wlotem.

  • Problem z wlotem paliwa: Twoja pompa wtrysku paliwa lub wtryskiwacze mogą być zatkane. Sprawdź również swoje czujniki ciśnienia, które są ogólnymi przyczynami tego rodzaju problemów w Citroen C3 Picasso.
  • Problem z korpusem przepustnicy: Niemniej jednak, zwykle spotykany w silnikach benzynowych, korpus przepustnicy może być wyzwalaczem, gdy Citroen C3 Picasso nie trzyma się na biegu jałowym, spróbuj się temu przyjrzeć.

Więcej wskazówek na temat Citroena C3 Picasso znajdziesz w kategorii Citroen C3 Picasso.

Ссылка на основную публикацию